نماد سایت سقف کشسان راسپینا اسکای

سقف کشسان چیست ؟

سقف کشسان آشپزخانه

راسپینا اسکای تولید کننده ی بهترین سقف کشسان و آسمان مجازی در ایران

سقف کشسان

هم اکنون قصد داریم یکی از بهترین سقف های مجازی در دنیا را به شما معرفی کنیم و این سقف چیزی نخواهد بود بود جز معرفی سوال سقف کشسان چیست .

ممکن است سوالی که ذهنتان را به خود درگیر کرده باشد این باشد که به چه علت این نام را برای این سقف انتخاب کرده‌اند.

اگر بخواهیم مختصر و مفید توضیح  از مهم‌ترین علت‌های انتخاب  نام حالت کشسانی است که در این سقف وجود دارد.

ازشما می خواهیم تا انتهای مطلب همراه ما باشید . تا با یکدیگر قیمت٫  چگونگی نصب و اجرای این سقف آشنا شویم و مزایا و معایب آن را با هم بررسی کنیم.

بیش تر از ۹۰ درصد جنس پارچه سقف کشسان را مادی خاص به نام pvc تشکیل داده است همچنین علاوه بر این ماده دیگری به نام پلاستی سایزر نیز در ساخت آن سهیم است که باعث کشسانی بودن این سقف شده است.

مهمترین تفاوت سقف های کشسان در ضخامت و جنس آن می باشد که باعث شده است در مکان های مختلف اداری مسکونی کاربری خاص خود را داشته باشند.

 

انواع سقف کشسان

اگر بخواهیم سقف های کشسان را را بررسی کنیم متوجه می‌شویم که این سقف در واقع انواع بسیاری دارد که متناسب با محل های مختلف از آن استفاده می شود و این امر باعث شده است تا حالت های مختلفی برای افکت گذاری در این سقف وجود داشته باشد.

نکته قابل توجه این است که سقف های کشسان هیچ ‌گونه محدودیت رنگی و یا اندازه‌ ای ندارند و و در هر طرح و اندازه ای می توان آن ها را را تولید کرد.

حال شاید سوال پیش آید که این میزان تفاوت قیمت چگونه و چرا ایجاد می شود و تفاوت این قیمت ها برای مشتریان عام و خاص چیست؟

ابتدا باید بیان کرد کلیه سقف های کشسان ازجمله چینی، فرتنسوی، ایرانی، آلمانی و … همه از یک مواد پی وی سی تولید می شوند و فرقی هم ندارند اما در گام حرفه ای تر میزان آلیاژ های سازنده هریک از مواد ها و نیز در صد کشش و در نوع پیرینتی به ویژه نوع و مواد رنگ مصرفی و سیستم پیرینت بسیار حائز اهمیت و قابل توجه می شود چراکه کلیه عناصر فوق برای دوام سقف کشسان، شادابی و تازگی طرح و رضایت طولانی مدت مشتری تاثیر بسزایی دارد.

صرفا قیمت سقف کشسان معیار خرید نمی باشد و به راحتی می توان بیان کرد نرخ زیر سازی های سقف کشسان چیست.  نرخ زیر سازی های موردنیاز و همچنین نور مصرفی مهم تر از نرخ مواد است چراکه زیر سازی خوب و علاوه بر آن نور پردازی دقیق و مناسب با مواد درجه بک باعث می شود تا برای سال های سال با هزینه ای بسیار به صرفه همواره سقف کشسان خود را به بهترین شکل دلخواه داشته باشید.

 

انواع سقف کشسان

سقف کشسان لاکر

از بهترین و زیباترین مدل های سقف کشسان برند راسپینااسکای که ما به مشتریان خود پیشنهاد می دهیم  سقف ‌کشسان لاکر است چرا که این سقف زیبایی منحصر به فردی را را به ارمغان می آورد.

این سقف حالت آیینه ای دارد و باعث می شود نور در هنگام استفاده از این سقف اعم از منازل و مکانهای تجاری به خوبی منعکس پیدا .

سقف کشسان مات

اگر به اسم این سقف توجه کنید متوجه می شوید که این سقف حالتی مات مانند دارد و و نور را را به مقدار بسیار کمی از خود عبور می دهد. مات بودن به این معنا است که این سقف صرفاً تصاویر پیش فرضی که در آن نقش بسته را با استفاده از نورپردازی به نمایش درمیا ورد.

اگر به دنبال سادگی هستید و می خواهید مکان خود را با دکوراسیون  منطبق کنید این نوع سقف کشسان بهترین انتخاب است.

سقف کشسان ساتن

ممکن است  که نه درخشندگی زیاد مد نظر شما باشد و نه مات بودن به همین علت در این هنگام ما به شما سقف کشسان ساتن را پیشنهاد می دهیم.

این سقف در واقع ترکیبی از سقف کشسان مات  و سقف کشسان لاکر است و خاصیت کشسانی و درخشندگی و مات بودن هردو را دارا است.

این سقف متناسب با هر سلیقه ای و دکوراسیونی می باشد.

سقف کشسان ترنسپرنت

از خصوصیت های این سقف می توان گفت که دارای درخشندگی فراتر از سقف کشسان لاکر هستند.

این سقف میتواند نورهای طبیعی بسیاری را از خود عبور دهد و علاوه بر آن از چراغ های ال ای دی نیز در جهت پردازی در آن استفاده شده است.

این سقف به مقدار زیادی در رستورانها و کافی شاپ سالن‌های تئاتر استفاده میشود.

 

اجزای تشکیل دهنده سقف کشسان چیست؟

 

به طور کلی سقف کشسان یکی از به روز ترین  نوع سقف های کاذب است که طرفداران زیادی دارد. سقف کشسان از چند قسمت مختلف و کلی تشکیل شده و شکل گرفته است. که در ادامه به صورت کامل شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد.

نور پردازی

یکی از مهم ترین قسمت های اجرایی در سقف کشسان نحوه نورپردازی آن است. نور پردازی باعث زیبا تر نمایش دادن این نوع سقف کاذب می شود. از جمله اجزایی که می توان با استفاده از آن ها نورپردازی مناسبی انجام داد به ترتیب زیر ذیل قرار دارند:

 

ماژور های ال ای دی

ال ای دی خطی12 آمپر

SMD خطی 220

LEDو smd نواری

 

برای نمونه از لامپ های LED در جهت ساخت سقف هایی که طرح شب هستند و ستاره درون آنها بکار رفته است استفاده می شود.

 

سازه سقف کاذب

پس از تنظیمات نور پردازی مطابق با نوع نورپردازی مناسب در محل، نصب این سقف در  سایز های مختلف (60*60 و60*120 و30*30 ) برای قرار دادن تایل های سقف کشسان بر روی آن انجام می پذیرد.

همچنین این سازه به معیار، انتخاب و مقدار هزینه ی مشتری بستگی دارد. در ادامه مشتری باید تایل ها را انتخاب کرده تا سقف آماده شود.

تایل های موجود در سقف کشسان چیست :

استفاده از این تایل هارا میتوان از ویژگی های سقف کشسان با سایر سقف های کاذب دانست.

چرا که تنوع و کیفیت بالایی نسبت به سایر سقف های کاذب دارند. همچنین باید به این نکته توجه کرد که تنوع این تایل ها بسیار زیاد است. برای مثال می توان نقش خورشید آسمان را با درخت های عظیم و پدیده های مصنوعی مثل هواپیما یا بالون روی آن نمایش داد.

تعدا تایل های سقف کشسان بستگی به فضا و سفارش مشتری دارد. پس از انتخاب طرح، آن را روی تایل ها چاپ کرده و تایل ها را در جایگاه خود جایگذاری می کنیم.

یک قطعه دیگر که در سقف کشسان بسیار کاربرد دارد الویتر(Elevator) است. کاربرد الویتر جهت زیباتر نمایش دادن سقف کشسان است. به این نکته توجه کنید که الویتر به درخواست مشتری روی سقف کشسان قرار می گیرد. و کاربردش جهت جدا سازی سقف کاذب از تایل ها می باشد.

روشنایی در سقف کشسان

 

پارچه کشسان مورد به کارگیری در این مدل از سقف کاذب فرصتی فوق العاده به شما خواهد دادکه ایده‌های خلاقانه خود را عملی فرمائید و به ترکیبی از نور و طرح‌های متفاوت جان دهید .

استعمال مناسب و به جا از سیستم‌های نورپردازی در کنار خاصیت پراکندگی نوردر پارچه‌های کشسانی قابلیت و امکان های زیادی را برای شما آماده می نماید .

 

امکان استفاده از لامپ‌های LED

 

به کارگیری از لامپ‌های LED تا حد بسیار زیادی در صرفه جویی در انرژی و برخورداری از به کار گیری حداکثری جهت نورپردازی بر سقف کشسان مفید خواهند بود . این لامپ‌ها از انعطاف پذیری مورد نظر ما برخوردار میباشند و با تامین نور جهت هر نورپردازی سطحی تا حرفه‌ای مناسب خواهند بود .

 

طرز نصب سقف های کشسان

سقف های کشسان در هر بعد و مساحتی می تواند نصب شود . این مزیت برجسته در سقف کشسان از این جهت دارای اهمیت است که ‌این دسته سقف کاذب از روی سقف  نصب می شود و به این ترتیب به آسانی  می‌تواند هر جور تاسیسات و خرابی را در پشت خویش نهفته نماید .

سوای اینکه نیاز باشد حفظ کننده خاصی در سقف برای آن تعبیه گردد . نسبتاً تمام گونه های پوشش سقف های کششی که بر روی دیوار یا این که سقف نصب می شود از همین روش به کار گیری می نماید ولی در طرح های آزاد و همپنین سه بعدی نیاز به اسکلت یا این که حفظ کننده های مشخصی میباشد .

خواص سقف کاذب کشسان

 

نورپردازی در سقف کشسان

یکی دیگر از امکان هایی که سقف کشسان می‌تواند تولید نماید و طرفداران زیادی را نیز جلب کرده ، وضعیت های نورپردازی به روش های متعدد است .

در واقع نور و روشنایی  از مهمترین بخش های سقف کشسان است که میتواند جلوه های اثرگذار و منحصر به فرد به شخصی را در سقف کشسان شما تولید نماید .

در‌پی این مقاله با گونه های مختلف این نورپردازی ها آشنا می شویم .

 

نورپردازی از رو در سقف کشسان چیست

درین روش روشنایی از خارج سقف نمایان میشود. می توان گفت به این صورت که ابزارهای نور و روشنایی در داخل سقف تعبیه شده اند . از نمونه های آن می‌توان به لوستر ها و لامپ های تزئینی اشاره نمود.

 

نورپردازی از کنار

برای طراحی این دسته از نورپردازی سقف کشسان از فیبرهای نوری استعمال می شود این فیبر های نوری جوری پیاده سازی گردیده اند که در قبال هر دسته محیطی استوار و مقاوم باشند .

 

نور پردازی از ناحیه پشت سقف کشسان

در‌این‌حالت‌ مرجع نور و روشنایی از قسمت پشت ارجا داده می شود. در صورتی میخواهید نوری یکپارچه و معادل تولید فرمائید شایسته ترین حالت برای نورپردازی به ابن سلیقه، روش بک لایت است .

چراکه منابع نور و روشنایی در این مدل سقف با فواصل  متناسبی از یک نصب گردیده‌اند و و منشا روشنایی در آن معلوم نیست . که باعث زیباتر شدن آن شده است.

 

معایب سقف کشسان چیست ؟

 

صحت دارد که‌این روش از امروزی ترین حالت های اجرا دکورا سیون داخلی است . البته قطعاً نواقص و معایب خاص خود را به همراه خویش دارا است .

اما خوشبختانه این معایب دوچندان کمتر از مزایای آن است بگونه ای که صرفا دو مورد از آن را توانستیم پیداکنیم .

 

1 – کاهش  گزینش مطلوب برای چراغ ها و منابع نوری

2 – نیاز بودن  فراوان به ابزارهای تخصصی و نصب آن بوسیله نیروهای کارشناس .

 

اندازه گیری سقف کشسان

 

جهت اندازه گیری میزان طول و عرض سقف خود از متر کمک بگیرید . در‌صورتی‌که فرم اتاق شما یک مکعب است و زاویه‌های متعددی ندارد با مقدار به دست آوردن کف اتاق , طول و عرض سقف را به دست خواهید آورد .

 

آن‌گاه خواسته‌ها و نیازهای خود را در حیث قرار بگیرید .بدین معنی که در حالتی که به دنبال پوشش کل سطح سقف اتاق خود هستید به طول و عرض میزان گیری شده ۵ تا ۱۰ سانتی متر دیگر بیشتر کنید و در صورتی‌که پوشش تمام سطح آن مورد نظر شما نیست هنگام مقدار گیری این نکته را به خاطر داشته باشید و در اندازه‌های پایانی آن را اعمال نمایید .

 دلایلی استفاده از سقف کشسان در پروژه های بزرگ

خدمات سقف کشسان

به طور کلی این سقف دارای خدمات گوناگونی اعم از رنگ طرح و جنس های متعدد می باشد.

نکته مهم این است که این سقف محدود به رنگ و جنس خاصی نیست و متناسب با هرنوع محیط کاربری اداری و یا مسکونی قابل استفاده است.

ابتدا باید اندازه گیری مناسب را انجام بدهید و سپس انواع جنس سقف کشسان را مطالعه کنید تا بتوانید بهترین نوع برای سقف کشسان خویش را انتخاب کنید. سپس آن را به مجریه سقف کشسان بسپارید و در نهایت به زیباترین حالت ممکن آن را تحویل بگیرید.

نتیجه گیری

اگر به دنبال بهترین نوع سقف کشسان هستید؛ راسپینا اسکای میتواند بهترین گزینه برای شما باشد. کافیست در درجه اول میزان و اندازه گیری های لازم را به انجام برسانید.

سپس بهترین نوع سقف کشسان را انتخاب کرده و آن را به دست مجری سقف کشسان بسپارید.

امیدواریم این مقاله تا حد بسیاری به سوالات شما پاسخگو بوده برایتان مفید باشد

خروج از نسخه موبایل