نماد سایت سقف کشسان راسپینا اسکای

آسمان مجازی

آسمان مجازی

آسمان مجازی سوئیسی

آسمان مجازی یکی از مهمترین جنبه‌های دکوراسیون منازل مسکونی و تجاری است که با توجه به تکنولوژی روز دنیا در ایران و سایر کشورهای جهان پیاده سازی می‌شود.

آسمان مجازی

معماری در دنیای امروزی به شکلی ادامه پیدا می‌کند که ارتباط بصری با طبیعت بیشتری نقش را در آن دارد. در همین راستا طراحی ساحتمان‌ها باید به شکلی باشد که از این ویژگی پشتیبانی کرده و افراد بتوانند یک توهم بیوفیلیک داشته و بتوانند از مزیت اساسی آن‌ها استفاده کنند. آسمان مجازی چنین امکانی را فراهم کرده و کمک می‌کند که سلامت روحی و روانی افراد با حضور در چنین مکانی‌هایی فراهم شود. سازه‌های منحصربه‌فردی در این زمینه وجود دارد که هنرمندان مختلف، با استفاده از ایده‌های خلاقانه آن‌ها را طراحی می‌کنند.

تصاویر ارائه شده در آسمان مجازی می‌توانند در کنار داشتن زیبایی منحصربه‌فرد، با احترام به کاربرد ساختمان طراحی شده و متناسب با ذوق و قریحه افرادی باشد که در ساختمان حضور پیدا می‌کنند. برای طراحی و پیاده سازی آسمان مجازی، معمولا از یک چارچوب منحصربه‌فرد استفاده شده و افراد تلاش می‌کنند که مقیاس خاصی را برای این منظور داشته باشند. در نتیجه، تاثیری که آسمان مجازی روی فضا می‌گذارد، بسیار بالا بروده و فضای داخلی، محصور طراحی خواهد بود که شما برای آن انتخاب کرده‌اید.

آسمان مجازی راسپینا اسکای

طراحی آسمان مجازی

شرکت راسپینا با داشتن تجربه موفق در این زمینه، از مواد اولیه با کیفیت استفاده کرده و طرح‌های بیوفیلیک خود را ارائه می‌کند. این طرح‌ها برای طیف وسیعی از فضاها کاربرد داشته و حتی یک نوع مراقبت بهداشتی نیز می‌تواند از محیط داشته باشد. این روند را می‌توانید از ساختمان‌های تجاری و تخصصی نیز به کار ببرید. راه حل‌های معماری متنوعی برای این منظور وجود داشته و می‌توانید چنین موردی را راستی آزمایی کنید. شما باید با افراد متخصص کار کرده و برای دریافت خدمات Virtual Sky سعی کنید که با شرکت‌های بزرگ قرار داد امضا کنید.

در طراحی آسمان مجازی، معمولا از سقف کاذب استفاده شده و در کنار آن، سیستم نورپردازی محیطی نیز به صورت هنری انجام می‌شود. آسمان مجازی ترکیبی از هنر و خلاقیت است و شیوه‌های جدیدی که مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، به نوعی ارائه دهنده امکانات نوینی هستند که با سقف‌های سنتی نمی‌توانید آن‌ها را داشته باشید.

قوانین مهم هنگام نصب

بیشتر بخوانید: سقف مجازی

آسمان مجازی چیست

آسمان مجازی یکی از مدرن‌ترین انواع سقف کاذب است که در فضای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فناوری امروزه در بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد که از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه است. در این مقاله سعی خواهیم کرد که آسمان مجازی را به شما معرفی کرده و در مورد انواع آن نیز صحبت کنیم. آسمان مجازی اجزای تشکیل دهنده متنوعی دارد و انواع نورپردازی نیز در آن صورت می‌گیرد که بیشتر در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

Virtual Sky ویژگی‌های خاصی دارد که می‌توانید در طراحی چیدمان داخلی آن از آن استفاده کنید. Virtual Sky تنها یک سقف ساده نیست و به عنوان پوششی برای دیوار و ارائه طراحی‌های سه بعدی یا ساده از آن استفاده می‌شود. موادی که برای آن استفاده می‌شود، معمولا از پارچه PVC همراه با ترکیبات خاص آن برای طراحی آسمان مجازی استفاده می‌شود. مواد افزودنی مانند نرم کننده‌ها و مواد مجاز دیگر، در طراحی آسمان مجازی استفاده می‌شود.

مزایای آسمان مجازی

شاید برای شما سوال باشد که چرا باید برای آسمان مجازی هزینه کنید. Virtual Sky چه چیز جدیدی به خانه یا ساختمان اضافه می‌کند و آیا در آینده، ارزش سرمایه گذاری را خواهد داشت یا خیر. در ابتدا باید بگوییم که صنعت دکوراسیون و طراحی ساختمان، به سمت و سوی زیبایی بصری حرکت می‌کند و Virtual Sky یکی از نمونه‌های بارز ان است. شما با آسمان مجازی می‌توانید سقفی داشته باشید که قابل شستشو بوده و تمیزکاری آن نیز بسیار ساده خواهد بود. Virtual Sky را می‌توانید با کیفیت بالایی چاپ کرده و از مواد درجه یک برای آن استفاده کنید.

آسمان مجازی معمولا با گارانتی در اختیار شما قرار می‌گیرد، بنابراین امنیت بالایی هنگام خرید داشته و می‌توانید در آینده از ماندگاری بالای آن اطمینان داشته باشید. فراموش نکنید که جا به جایی Virtual Sky آسان بوده و به دلیل وزن پایینی که دارد، نیازی به برنامه ریزی آن چنانی برای جا به جایی آن نخواهید داشت. به طور کلی می‌توانید از Virtual Sky به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد، در کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین محیط‌ها استفاده کرده و طرح‌های دلخواه خود را در آن به کار ببرید.

تفاوت آسمان مجازی و سقف کشسان

میان این دو مفهوم، تفاوت‌های بسیاری وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

انواع

آسمان مجازی می‌تواند روی هر سقفی اجرا شود و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. در ادامه می‌توانید انواع سقف‌هایی که Virtual Sky می‌تواند روی آن‌ها پیاده سازی شود، در ادامه آماده است.

هنگامی که آسمان مجازی در این نوع سقف‌ها پیاده سازی می‌شود، معمولا دهانه‌هایی روی آن‌ها تعبیه شده و سقف به‌صورت مشبکی طراحی خواهد شد. این روند سبب می‌شود که جداسازی و جا به جایی آن‌ها در آینده ساده‌تر باشد. به دلیل ایمنی بالایی که این فناوری در اختیار خریداران می‌گذارد، معمولا از Virtual Sky برای بالابردن ایمنی ساختمان استفاده می‌شود. ایمنی در هنگام بروز زلزله یا ریزش ساختمان فراهم شده و بهتر از سقف‌های سنتی منسوخ شده می‌تواند کاربرد داشته باشد.

مزایا

مزایای بسیار زیادی برای آسمان مجازی عنوان شده است که در ادامه به نمونه‌ای از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

طرح‌های مختلف

در پیاده سازی Virtual Sky معمولا طرح‌های متنوعی استفاده می‌شود که قدرت انتخاب خریداران را نیز بالا می‌برد. از جمله می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

نصب و راه اندازی

می‌دانیم که نصب و پیاده سازی Virtual Sky بسیار آسان است و شرکت‌های معتبری مانند راسپینا اسکای، این کار را در کمترین زمان ممکن برای شما انجام می‌دهند. برای نصب، معمولا از سیستم کاشی کاری استفاده کرده یا اینکه آن‌ها به صورت یک تکه در سقف‌های بزرگ‌تر قرار می‌دهند.

آسمان مجازی‏ وطراحی بیوفیلیک چیست؟

طراحی بیوفیلیک  بر استفاده ازاجزای طبیعت در دکوراسیون داخلی فضاهای سرپوشیده  تاکید دارد آسمان مجازی به خوبی با این معنا درآمیخته است

اهداف طراحی بیوفیلیک و آسمان مجازی

آسمان مجازی از فرضیه طراحی ‏بیوفیلیا (biophilia) استفاده می کند که در آن نشان می‌دهد پیوند نزدیکی بین انسان و موجودات زنده  برقرار است و به نوعی می‌توان آن را همان عشق به طبیعت نامید.

افراد درمواجهه با مکانهای خاص حیوانات وهمینطور محیط طبیعی ازجمله درختان، کوه ها، آب وآسمان آبی، شکوفه ها؛به سرعت واکنش نشان می‌دهند و در واقع بسیاری از امکانات پزشکی آسمان برای کمک به بهبود سریع تر بیماران استفاده می کنند و همچنین چراغ های ال ای دی با نور ملایم پشت آسمان مجازی به شدت به کاهش فشار خون و کنترل اضطراب و استرس کمک می کند. تحقیقات بسیاری وجود دارد که ثابت می کند محیط های الهام گرفته از طبیعت در کاهش استرس تاثیر فراوانی دارند و همچنین باعث می شوند بهره وری خلاقیت و احساس نشاط و رضایت شغلی همچنین محیطی مناسب برای پیشرفت ذهنی و جسمی کودکانمان داشته باشیم

اثرات نور آسمان مجازی بر روی  افراد مختلف

در اوایل قرن سیزدهم هجری قمری نورخورشید منبع اصلی روشنایی و همین طور  طبیعی ترین منبع روشنایی در کشور بود اما با گذشت چند دهه امروزه با رونق زندگی شهری و همچنین کمبود روشنایی های طبیعی در محل زندگی وکارمنابع روشنایی مصنوعی با توجه به هزینه کمتر و همچنین نداشتن اشعه های مضر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
با توجه به اینکه ذات انسان ها  عموما طبیعت گراست و با اتکا به نتیجه تحقیقات  دانشمندان به روی فرضیه ی بیوفیلیابه سادگی می توان ثابت کرد بهره وری کارمندان در محیط کاری که در آن است المان های طبیعی مانند Virtual Sky استفاده شده بیشتر است  و باعث کنترل عصبانیت و کاهش فشار خون و همچنین قدرت تصمیم گیری سریع را به فرد میبخشد.

نکات مهم در پیاده سازی آسمان مجازی

در پیاده سازی آن نکات مهمی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

جمع‌بندی

بدین ترتیب سعی کردیم که تحلیل جامعی روی این موضوع داشته و شما را با انواع آسمان مجازی آشنا کنیم. مشتریان عزیز می‌توانند طرح‌های دلخواه خود را از شرکت سفارش داده و در کمترین زمان آن‌ها را نصب کنند. پشتیبانی بعد از خرید و انجام مشاوره برای نگهداری آن نیز در اختیار شما قرار داده خواهد شد. بنابراین بدون نگرانی می‌توانید از خرید خود رضایت داشته و در آینده در سازه‌های دیگر خود نیز از آن استفاده کنید.

خروج از نسخه موبایل